1

Čo máme napísané v technickom preukaze.

Od výrobcu vozidla máme zapísané vo veľkom technickom preukaze správne a alternatívne rozmery pneumatík, ktoré sú bezpečné pre prevádzku a priamo určené pre konkrétny typ vozidla. Podľa týchto rozmerov potom vyberáme správne pneumatiky.

Čo, ktoré čísla a písmená na pneumatike značia?

225/45 R17 94 W TL XL
Zvoľte hodnotu pre viac informácií
2

Kontrola rozmeru pneumatík na aute

Ďalšou dôležitou vecou je kontrola rozmeru pneumatík na aute, stáva sa, že rozmer nezodpovedá s tým čo máme zapísané v technickom preukaze, čo potom môže byť obrovský problém, pri nehode a následne pri plnení poistnej udalosti. Preto odporúčame radšej ešte kontrolu týchto rozmerov.

3

Aký som vodič a ako jazdím?

Vodiči, ktorí jazdia plynule, uvážlivo a na cestách zbytočne neriskujú, volia najčastejšie kvalitné pneumatiky zo stredu ponuky, sľubujúce dlhý kilometrový nábeh, bezpečnú a komfortnú jazdu. Vodiči, ktorí sa pohybujú obvykle len po mestských komunikáciách, s občasnými zachádzkami do blízkeho okolia, väčšinou nemajú na pneumatiky žiadne veľké nároky. Aj tak by sa ale mali vyhnúť tým najlacnejším pneumatikám na trhu, a vyberať radšej z portfólia niektorých osvedčených výrobcov, so zaujímavými cenami, a pritom s kvalitnou a odolnou konštrukciou. Vodiči sa športovým duchom, zase budú pri výbere pneumatík dávať dôraz na také, ktoré zaručujú výbornú priľnavosť k vozovke, a znesú bez problémov vysoké zaťaženie pri ostrejšej jazde a budú tak voliť medzi prémiovými značkami.